Egyesületünkről

Kutyákkal szebb az élet

Sziasztok!

Mi vagyunk a Négylábú Segítők Egyesület megálmodói:

Szeretnénk, ha minél több gyerek és felnőtt megismerné a terápiás kutyákban rejlő oktatási, fejlesztési lehetőségeket. Hisszük, hogy az ilyen játékos, kötetlennek tűnő tanulásban rejlik a jövő.

Elsősorban Borsod-Abaúj-Zemplén és Heves megyében tartunk foglalkozásokat és veszünk részt programokon, de egyéni egyeztetés alapján szívesen ellátogatunk máshová is.

Céljaink

- Az egészséges, sérült, fogyatékos, sajátos nevelési igényű, hátrányos helyzetű gyermekek és felnőttek állatasszisztált terápián való részvételének segítése, életvitelük támogatása.

- Állatasszisztált fejlesztő foglalkozások( részképesség, mozgás- és beszédfejlesztő foglalkozások segítése, ismeretterjesztő foglalkozások)

- Segítő és családi kutyák, leendő és már vizsgázott habilitációs, jelző, segítő és terápiás állatok kiképzése, vizsgáztatása.

- Az állatasszisztált terápia népszerűsítése, médiában való megjelenés, promóciós anyagok megjelenésének támogatása

- szakemberek képzésének támogatása

- Konferenciákon, továbbképzéseken, szakmai fórumokon, táborokban való részvétel és ezek megrendezésének támogatása.

- Környezettudatos életmódra, felelős állattartásra nevelés ezen belül a felelős kutyatartás népszerűsítéseű

- Kutya-gyerek programok szervezése

- Kapcsolatok építése belföldi és külföldi - hasonló tevékenységet folytató - emberekkel, szakemberekkel, közcélú oktatási tevékenységet folytató egyesületekkel, intézményekkel, valamint egyéb nemzetközi szervezetekkel.

2019 Négylábú Segítők Egyesület | Minden jog fenntartva.
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el